Fotograficzne czytanie wpływa bezpośrednio na stan naszego wzroku, poprawiając m.in. akomodację oka i zakres widzenia. Ucząc się szybko czytać, uczymy się przede wszystkim prawidłowo patrzeć na tekst i precyzyjnie wyłapywać szczegóły. Ćwiczenia zawarte w metodzie Quick Eye doskonale prowadzą nasz wzrok od punktu do punktu i pomagają poszerzać peryferie naszego wzroku, co wpływa na powiększenie ilości widzianego obrazu, słowa, zdania, akapitu, wreszcie całej strony i jej obwodu. Nasz wzrok traci elastyczność z czasem, a praca przed komputerem bardzo męczy i osłabia oko. Quick Eye pomaga wzmacniać oko i odpowiednio reagować na wychwytywane symbole w obrębie pola widzenia.
Doskonały wzrok i akomodacja oka to niezbędne narzędzie nie tylko do czytania, ale i do oglądania świata oraz jego interpretacji. Coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem, a co za tym idzie – ze zmniejszoną koncentracją, uwagą i niestety pewnością siebie! Czy Ty także dostrzegasz te niedogodności w swoim życiu? Nie tylko w pracy, ale i w domu słaby wzrok psuje możliwość szybszego i aktywniejszego wykonywania swoich czynności, a podczas relaksu po prostu nam zwyczajnie przeszkadza i może wprawić w zakłopotanie.
Pomyśl, w jakich dziedzinach Twojego życia wzrok ma największe znaczenie i jakie korzyści odniesiesz, gdy poprawisz swoją zdolność widzenia i szybkiego wyłapywania szczegółów w zasięgu wzroku.